medic4you © 2015 | Privacy Policy/Cookies

 

NASZE USŁUGI

PRZEGLĄD PROPOZYCJI

Fizjoterapia mamy i dziecka

Aż dwa spotkania po 2 godziny każde, nauczy młodą mamę jak ma postępować w stanach bólowych ostrych i przewlekłych, które mogą pojawić się u niej tuż po porodzie a także za jakiś czas. Młoda mama pozna także ćwiczenia - zabawy z dzieckiem, jakie może ona sama jak również  i tata dziecka wpleść w codzienną opiekę nad maluchem.  

Pogotowie korekcyjne

Wszelkie dysproporcje w rozwoju mięśni zapewniających prawidłowe warunki statyki ciała, prowadzą często do zmniejszenia stabilizacji kręgosłupa co może być początkiem łańcucha zmian prowadzących do choroby zwyrodnieniowej oraz wad postawy.

Czy wiesz, że ...

Wady postawy znajdują się na czele listy chorób cywilizacyjnych!

 

Bagatelizowanie zaburzeń postawy u dzieci może w przyszłości przynieść różnorodne powikłania chorobowe. W ostatnich latach obserwuje się znaczny wzrost występowania wad postawy u dzieci. Statystyki są alarmujące – ponad 80 % dzieci ma płaskostopie, koślawe kolana i krzywy kręgosłup. Główną przyczyną tego stanu rzeczy należy upatrywać w zmianie naszego trybu życia – z aktywnego ruchowo na tzw. edenteryjny (siedzący). Nasze dzieci od kilku do kilkunastu godzin dziennie przebywają w pozycji siedzącej. Siedzą w szkole, podczas odrabiania lekcji i zajęć dodatkowych, a kiedy uwolnią się już od obowiązków najchętniej „odpoczywają” również w pozycji siedzącej – czytają, oglądają TV, grają na komputerze.

 

Źródło: Artykuł opublikowany w dwumiesięczniku „Przyjaciel” nr2(9) 

Leczenie chorych zatok i przewlekłych katarów

Terapia Światłem SOLARIS może być stosowana u dzieci jako terapia uzupełniająca w:

1.  schorzeniach skóry u dzieci

2.  zaburzeniach oddychania i infekcjach górnych dróg  oddechowych o podłożu alergicznym oraz ...